Ekipa na budowie

Posted | Możliwość komentowania Ekipa na budowie została wyłączona

Generalny wykonawca czy kilka ekip?

O ekipach budowlanych krążą różne, niekoniecznie pochlebne opowieści, dlatego też każdy inwestor, który chce uniknąć problemów, nie powinien podejmować pochopnie jakichkolwiek decyzji w tych sprawach. Znalezienie dobrych fachowców jest czasochłonne, stąd tematem należy zainteresować się ze stosownym wyprzedzeniem. Pojawia się w tym momencie ważny dylemat do rozstrzygnięcia: zatrudnić generalnego wykonawcę czy kilka ekip realizujących poszczególne etapy inwestycji?

W pierwszym przypadku można liczyć na kompleksową obsługę – włącznie z dostarczeniem niezbędnego sprzętu oraz zakupem materiałów. Jest to zatem wygodne rozwiązanie. W drugim zaś przypadku odpowiedzialność za harmonogram budowy spoczywa wyłącznie na barkach inwestora, który we własnym zakresie musi szukać kolejnych ekip, negocjować z nimi stawki, martwić się o materiały etc. – a to wszystko podnosi koszt przedsięwzięcia.

Plusem tej opcji jest to, że można wynająć fachowców wyspecjalizowanych w różnych rodzajach prac, co daje gwarancję, iż zostaną one wykonane solidnie i z należytą starannością.

Niemniej bez względu na to, na który z powyższych wariantów padnie wybór, koniecznie trzeba sprawdzić referencje ekipy oraz zasięgnąć informacji na temat zrealizowanych przez nią do tej pory inwestycji. Lepiej celować w sprawdzonych i certyfikowanych wykonawców – są co prawda drożsi, ale jakość prac ma niebagatelne znaczenie w kontekście funkcjonowania domu w przyszłości.

Każda ekipa wymaga toalet przenośnych.

Toaleta przenośna nie wymagają podłączenia do instalacji wodno-kanalizacyjnej, w związku z czym idealnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości korzystania z tradycyjnych sanitariatów. Specjalna konstrukcja oraz zastosowane do produkcji materiały ułatwiają utrzymanie toalety w należytej czystości. Także i montaż kabin nie jest skomplikowaną czynnością, zaś ze strony firmy, która oferuje wynajem przenośnych toalet, organizator może liczyć na pełen serwis – składa się na niego m.in. wymiana wody i płynu pochłaniającego brzydkie zapachy, dezynfekcja, opróżnianie z nieczystości.